14D14

Mercat d’art i artesania dels artistes de la Residència EART


Activitat dins el marc del programa Difundia.

Diumenge 14 de desembre de 12:00 a 23:00h.

Els artistes residents trauran les seves creacions al pati de la residència, transformat per l´ocasió en una fira nadalenca, amb la finalitat de mostrar i vendre les seves obres.

Exhibiran les creacions en una exposició col•lectiva exclusiva pel festival 14D14. Amb modalitats com fotografia, literatura, il•lustració, art tèxtil o pintura, entre d’altres.

Es projectaran les obres dels realitzadors Aymar del Amo, Antonio Marenco i l’artista Miquel García

La jornada serà amenitzada pels músics Quico 13, CHRI, Namina i el grup Gad Sans, amb els seus concerts al llarg del dia i un recital de poesia a càrrec de Muriel Parra

L´exposició col•lectiva finalitzarà a les 21.30h amb una copa de cava.

14D14

  • Més de 12 artistes
  • 12 parades d´artesania i obres d´art
  • 200m2 d´art al cor de Gràcia
  • Vi calent i chocognac

Artistes participants/

Laia Arqueros www.laiaarqueros.blogspot.com
Daphne Bally www.daphnebally.com
Sonia Esplugas www.soniaesplugas.com
Aymar del Amo www.planetablanc.com
Berta Sumpsi www.berta.sumpsi.com
Paola Sman  
Muriel Parra http://misshaikuinthecity.blogspot.com.es
Mireia Terrado www.mireiaterrado.com
Julia Salgueiro http://salgueirojulia.wix.com/arte
Fabrizio Contarino www.fabriziocontarino.com
Anna Blau http://annablautocados.blogspot.com
Jordi Clusa www.jordiclusa.blogspot.com